Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Superpotraviny jsou potraviny bohaté na vitamíny, minerály, aminokyseliny, vlákninu a další důležité složky. Pomáhají snižovat krevní tlak, zlepšují trávení i paměť, posilují imunitu a chrání před rakovinou. Jestliže tedy chcete podpořit své zdraví, zkuste je do svého jídelníčku zařadit a pravidelně je konzumovat.

Superpotravin je docela velké množství a v tomto článku si jich uvedeme 5. Další si můžeme uvést opět v jiném článku.

Řecký jogurt

Vápník, hořčík a draslík obsažené v řeckém jogurtu pomáhají snižovat krevní tlak a probiotika nám zase pomůžou s lepším trávením. Vybírejte si spíše neochucené varianty, které si sami můžete dochutit např. ovocem či medem. Můžete ho přidat i do smoothies nebo si z něj udělat dresink do salátů.

Quinoa

Quinoa je velmi dobrým zdrojem bílkovin, vitamínů, minerálů, vlákniny a esenciálních aminokyselin. Jíst se dá jak na slano (jako příloha k jídlům), tak i na sladko ( např. jako quinoa pudink).

Chia semínka

Tato semínka jsou bohatá na omega – 3 mastné kyseliny, bílkoviny, sacharidy, vápník, hořčík, železo a antioxidanty. Mají schopnost absorbovat tekutiny, proto se z nich často dělá chia pudink. Můžete je přidat i do jogurtu, kaší nebo do smoothies.

Ovesné vločky

Vláknina obsažená v ovesných vločkách pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a dokáže nás zasytit na delší dobu. Navíc ještě vločky snižují špatný cholesterol v krvi a jsou prevencí nádorových onemocnění. Využít se dají na mnoho způsobů. Nejznámější je asi použití do ovesné kaše, ale dají se použít i při pečení, na lívance, do smoothies nebo z nich také můžete zkusit overnight oats či mug cake.

Losos

Tato ryba je známá především tím, že obsahuje zdraví prospěšné omega – 3 mastné kyseliny. Tyto kyseliny pomáhají snižovat cholesterol a jsou prospěšné hlavně pro naše srdce. Zkuste zařadit lososa do svého jídelníčku alespoň jednou týdně. Jestliže nemáte na jeho přípravu čas, tak se dá koupit i losos v konzervě.

Zdroj: https://www.cookingdetective.com/superfood/

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.