Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pokud si pod pojmem „detox“ představíte sedmidenní džusovou dietu, vězte, že existuje spoustu lepších a příjemnějších způsobů, jak své tělo vyčistit a zajistit tak jeho správnou funkci. Detoxikace neznamená žádnou extrémní dietu, ani konzumaci pouze vybraných druhů ovoce nebo zeleniny. Naše tělo se dokáže zbavovat škodlivin samo, ale existuje pár způsobů, díky kterým mu to můžeme ulehčit a podpořit tak jeho bezproblémové fungování.

Jezte zdravě

Zdravé potraviny nabité živinami jsou pro udržení fit těla to zásadní. Potraviny bohaté na vlákninu, jako například ovoce, zelenina, fazole, ale stejně tak i ořechy, semínka, celozrnné potraviny a probiotika, udrží vaše střeva a játra ve skvělé formě. Naopak se snažte vyvarovat polotovarům, smaženým pokrmům a sladkostem.

Pijte více, pijte správně

Zaměřte pozornost i na to, co pijete. Základ pitného režimu by měla tvořit voda, která udrží ve správné funkci vaše ledviny a pomůže s vylučováním nežádoucích látek. Nechutná vám čistá voda ? Můžete si do ní vymačkat citron, kterým doplníte vitamíny a podpoříte trávení. Čaje jsou také vhodnou volbou. Zelený čaj je doporučován při boji proti srdečním chorobám a rakovině. Alkoholu se raději vyvarujte úplně.

Více se hýbejte

Chůze, běh i cvičení pomohou nejen redukovat stres, ale zajistí vám lepší náladu a nárůst energie. I pocení má pozitivní vliv na detoxikaci, protože urychluje cirkulaci. Pravidelný pohyb má zásadní vliv na fyzickou i psychickou pohodu člověka.

Jezte pomaleji a menší porce

Příliš velké porce způsobují nadýmání a zatěžují trávicí systém. Jezte raději po menších porcích a důkladně žvýkejte. Stihnete zaregistrovat signál sytosti a také ulehčíte žaludku práci se zpracováním potravy.

Dopřejte si kvalitní spánek

Správný a dostatečný spánek je klíčem k dobrému zdraví. Vytvořte si podmínky pro kvalitní spánek – udržujte v ložnici chladnější teplotu, ticho a tmu. Také televizní obrazovky u postele by měly být tabu. Nastavte si a dodržujte pravidelný spánkový režim a alespoň 7 hodin spánku. Dostatečný odpočinek vám pomůže redukovat stres a vaše tělo bude fungovat lépe.

 

Dbejte na zdravou stravu, správný pitný režim, dostatek pohybu a psychickou pohodu. Tělo se vám za to odvděčí pevným zdravím.

Zdroj: health.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.