Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nechce se vám nic dělat a pořád byste jen spali? Spíte celou noc, ale i přesto jste unavení a bez energie? V čem je teda ten problém?

Nedostatečný pohyb

Asi si teď řeknete, že když jste unavení, tak nejlepší bude si jít lehnout a odpočívat. Zkuste se ale jít projít a uvidíte, že vám bude lépe. Vyčistíte si hlavu a načerpáte čerstvý vzduch. Pohyb (hlavně pravidelný) nám navíc posiluje srdce a čistí plíce.

Nedostatek železa

Železo je důležité pro zásobování našich tkání kyslíkem. Nedostatkem železa je naše tělo zbaveno energie a to je možná  důvod, proč jsme unavení. Zkuste do svého jídelníčku zařadit potraviny bohaté na železo jako je červené maso, červené ovoce, špenát, brokolice, luštěniny.

Dehydratace

Dostat se do stavu, kdy je naše tělo dehydratované, je velmi snadné. Zvlášť když s přibývajícím věkem ztrácíme reflex žíznivosti. Při dehydrataci klesá krevní tlak a snižuje se příliv krve do mozku a svalů. To může mít za následek bolest hlavy, zvýšenou únavu nebo ztrátu koncentrace.

Nedostatečný spánek

Možná si myslíte, že spíte dostatečně dlouho, ale ve skutečnosti někteří z nás „přežívají“ na tzv. nezdravém spánku aneb na častém probouzení během noci. Nezdravý (přerušovaný) spánek nám nedodá energii tak dobře jako spánek nepřerušovaný. Může to být způsobeno stresem nebo také namáháním mozku v době, kdy se chystáme jít spát např. používáním mobilu či tabletu před spaním.

Zkuste tedy např. začít chodit na procházky nebo se jít proběhnout, dbát na dostatečný přísun železa ve stravě, dodržujte pitný režim a omezte veškerou elektroniku před spaním.

Důvodů, proč jste neustále unavení, může být určitě více a pokud to trvá delší dobu, tak je samozřejmě lepší navštívit lékaře.

Zdroj: Why am I always tired?

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.