Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Co dělat při nepříjemné bolesti uší?

Bolest uší je častým průvodcem chřipky a nachlazení. U dětí je zánět středního ucha dokonce i jedním z nejčastějších onemocnění. K bolestem ucha se často přidává zhoršené slyšení, hučení v uších a i teplota. Bolest ucha nám může pomoci vyléčit běžná cibule, kterou najdete každý doma. Ale pozor! Při horečce a dlouhodobých bolestech ucha je rozhodně nutná návštěva lékaře.

Cibulový zábal

Cibule je mistrem v uvolňování hlenů. Kromě toho tlumí záněty a snižuje bolest. Právě u dětí je první volbou při léčbě zánětu ucha. Cibule toho ovšem dokáže i mnohem více – například cibulový obklad na prsa je účinný proti kašli. Důležité podotknout je, že lidé s citlivou pokožkou musí být opatrní a nesmějí obklad na místě ponechat příliš dlouho. Cibulové obklady přinášejí příjemné zmírnění i při větší bolesti uší.

Ingredience:

  • 1 cibule
  • látku, kapesník, plenu
  • kuchyňské prkénko
  • nůž
  • šálu či čepici pro fixaci
  • 1 termofor

Cibuli oloupeme a překrojíme na čtvrtky. Oddělíme jednotlivé vrstvy cibule a naklademe je obloukem nahoru na látku či kapesník či papírový ubrousek. Obklad zabalíme tak, aby spodní vrstva byla pokryta jen jednou vrstvou látky. Potom balíček zmáčkneme pěstí ruky, abychom z plátku cibule vymačkali trochu šťávy. Poté balíček přiložíme k uchu a pro větší účinnost a snášenlivost můžeme překrýt termoforem. Nakonec můžeme vše zafixovat čepicí, čelenkou či šálou.

Zábal ponecháme na hlavě nejméně 20 minut. V podstatě tak dlouho, jak to pro vás bude příjemné! Až sundáte obklad z ucha, mělo by zůstat stále v teple a to díky čepici či čelence. Cibulový obklad by se měl přikládat jednou denně, dokud bolest ucha přetrvává.

Cibulový obklad se při bolení uší skvěle osvědčuje k mírnění bolesti a tlumení zánětu.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.