Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Chcete být v životě šťastní? Stačí si to jen dovolit!

Mnoho lidí je v životě nešťastných. Přitom jsme často jen přesvědčeni o malichernostech jako například, že bychom měli být hubenější, chtěli bychom více peněz či přátel, chtěli bychom jinou barvu vlasů, méně pih, vrásek či hnědé oči místo modrých. Nespokojenost v životě právě často spočívá na takových to maličkostech. Přitom k šťastnému životu by nám vlastně stačilo to, abychom si ho dovolili.

Každý z nás je zodpovědný za své vlastní životní štěstí a to i bez ohledu na vnější okolnosti (i když je to často náročné). Pokud ale chcete být ve svém životě šťastní v první řadě si musíte uvědomit, že musíte svůj život milovat, vážit si ho a respektovat ho stejně jako si musíme vážit sami sebe. Každý z nás může být v životě šťastný, jen musíte vědět, jak na to. V následujících bodech se vám pokusíme poradit!

        1.Milujte sebe i svůj život

Každé ráno, když se probudíte, se postavte před zrcadlo a řekněte si, několik pozitivních vět pro povzbuzení sami sebe a svého nového dne. Můžete si říct cokoli například – „Budu mít krásný den, plný hodných a usměvavých lidí“ či „Jsem krásná a atraktivní žena“ a podobně. Nebo se můžete soustředit přímo na nějakou událost, která vás v daný den čeká – „Dnešní test z matematiky se mi podaří a budu v něm úspěšná“. Myslet pozitivně a věřit sám sobě je základ nejen pro krásný den, ale také pro to abyste byli v životě šťastní. Věty před zrcadlem si můžete říkat ve stoje s rukama podél těla či si můžete pravou rukou držet čelo a levou týl.

       2. Žijte přítomností

Když budete žít přítomností, nebudete se zabývat tím, co se stalo v minulosti a nebudete se ani stresovat tím, co vám přinese budoucnost. Existujete prostě tady a teď. Přítomnost je jediný čas, kdy máte kontrolu nad svými činy a činností. Jediný čas, kdy můžete opravdu milovat svůj život, je ten, kdy prožíváte přítomný okamžik! Váš život plný šťastných okamžiků se prostě děje právě teď a vy si ho musíte naplno užít.

      3. Dělejte to, co vám přináší radost

Je to váš život a jen vy víte, co vás opravdu baví a, jak ho můžete prožít naplno podle vašich snů. Rozhodně byste neměli ztrácet čas něčím, co vás nebaví a později toho třeba budete litovat. Zkuste si vypsat na papír věci, které milujete, o kterých sníte či, které byste chtěli vyzkoušet a začněte dělat věci, které vám přinášejí radost, vytváří pozitivní emoce, zlepšují vaši celkovou existenci a pak se budete cítit skvěle!

      4. Buďte vděční

Když se budete snažit být vděční a udržovat své podvědomí ve vděčnosti za všechny věci, lidi a možnosti, které jsou ve vašem životě, nebudete mít čas se soustředit na to, co nefunguje. Takový stav vás udržuje vděčnějšího, šťastnějšího a více pozitivního.

      5. Uvědomte si své úspěchy

Důležité je, abyste i vy sami dokázali ocenit váš úspěch. Vy sami se musíte dokázat povzbudit stejně jako to děláte u vašich přátel. Tím, že se pochválíte a zároveň podpoříte, budete směřovat neustále dál a dál a vaše výkony a úspěchy se budou zvyšovat a s tím i úroveň vaše šťastného života.

      6. Přátelé a rodina

Samozřejmě jedním z nejzákladnějších bodů je kolem sebe mít lidi, které milujete a kteří milují vás. Vztahy v rodině či mezi přáteli patří k nejdůležitějším v našem životě. Stejně jako my potřebujeme oporu našich blízkých a naši blízcí nás potřebují. Šťastný život bez členů rodiny, přátel či těch nejbližších lidí snad ani nemůže existovat. I nám to přece přináší radost, když víme, že jsme tady pro druhé a oni pro nás!

Milovat svůj život je základ šťastného života. Pokud opravdu milujete svůj život, život pak bude milovat vás!

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.