Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Každý z nás už nejspíš četl nějakou studii o kávě. V poslední době se velmi rozmohl fakt, že káva v kombinaci s mlékem je nejvíce škodlivá a před několika měsíci nám to bylo opět vyvráceno. Dnes přišla nová studie, která dokazuje, že vám káva mění chutě a funguje jako placebo..


Zdravé a dobré svačinky jsou základem!


Výzkumníci testovali 107 dobrovolníků z Cornellovy univerzity. Jedna polovina z nich pila slazenou kávu bez kofeinu a a druhá také – vědci jim ale tajně podstrčili 200 miligramů kofeinu.

Přesto že byla káva oslazena na obou stranách stejně, říkala skupina s menším podílem kofeinu, že je káva sladší. „Když pijete kávu s kofeinem, zjevně to nějak ovlivňuje vaši chuť – a tento efekt trvá docela dlouho,“, uvedl autor studie.


Tři věci, které zvyšují Vaši touhu po sladkém


Je zajímavé že na ostatní chuťové buňky však káva neměla žádný vliv. Tedy na hořké, kyselé ani na Umami.

Vědci však chtěli ve své studii pokračovat a tak se lidí zeptali, zda se lidé cítí více nabití energií. Obě skupiny odpovídal víceméně podobně. Podle vědců to naznačuje, že účinek pití kávy může být do značné míry založen bixbna efektu placeba, respektive možná spočívá už jen v tom, že člověk najde čas se na chvíli zastavit a vypije si teplý nápoj.Zdroj Pixabay.com

Zdroj: CeskaTelevize – Pixabay

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.