Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Nepříjemná bolest v krku! To je minulost!

Blíží se nám čas, kdy se vzduch ochlazuje  a s tím přichází i nachlazení. Všichni to dobře známe. Začíná to jen lehkým škrabáním v krku, provázeným zimnicí, únavou, slabostí a někdy i mírnou bolestí hlavy. Ale jak se jí rychle zbavit? Účinný recept vám poradíme v tomto článku.

Bolení v krku, jehož průvodcem jsou většinou viry, je doprovázeno chrapotem, zemdlelostí a pocitem celkové únavy a nemoci. Pokud se ale k tomu všemu připojí i polykací obtíže či horečka, mohlo by se také jednat o bakteriální zánět mandlí, které vyžaduje lékařské vyšetření a případně léčbu antibiotiky. Ale ať se už se jedná o menší bolest v krku či těžší zánět mandlí – v obou případech dokážou účinně pomoci zábaly krku s citrónem nebo tvarohem. Tyto přírodní zábaly dokáží vaše obtíže výrazně zmínit. V tomto článku se budeme věnovat citrónovému zábalu.

Citrónový zábal

Citrón je starý osvědčený recept na bolení krku a chrapot. Jeho šťáva příjemně osvěžuje, chladí a tlumí to bolest. Navíc také krásně voní.

Potřebujeme:

  • 1 citrón
  • kuchyňské prkénko
  • nůž
  • malý hadřík či papírový ubrousek
  • látkovou plenu
  • šálu

Nejprve nakrájíme citrón na tenké plátky, asi půlcentimetru široké, a položíme je na papírovou utěrku do řady vedle sebe. Budete potřebovat 4-5 plátků. Potom přes citróny přehnete i druhou část papírové utěrky. Citrónový zábal položíme na krk od ucha k uchu, tak aby páteř zůstala volná. Dále obtočíme zábal plenou či kapesníkem a zahřejeme šálou. Citrónový zábal ponecháme na krku zhruba 20 – 25 min. Do té doby, pokud to bude příjemné vaší kůži. Po uvolnění zábalu krk osušíme a můžeme ponechat šálu, aby zůstal v teple. Citrónový zábal lze přikládat jen jednou za den.

Samozřejmě citrón můžeme využít nejen jako zábal, ale při nachlazení ho můžeme pít i jako tzv. horký citrón nebo jen cucat citrónové plátky. Účinné je také kloktat šťávu z citrónu.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.