Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

To že je alkohol zabiják vědí asi všichni, dosud se však nevědělo, kolik let vám konzumace alkoholu vlastně sebere. Evropa je na konzumaci alkoholu nejhorším kontinentem, panuje zde totiž daleko uvolněnější vztah k alkoholu, než v jiných částí světa. Česko je pak ještě nad evropským průměrem.

Podle nejnovějšího průzkumu vám alkohol zkrátí život v průměru o více než 20 let.

„Porovnali jsme údaje o lidech, kteří se kvůli pití léčili v rozmezí let 1994 až 2013 v psychiatrických nemocnicích, a spojili to s registrem zemřelých. Z více než 90 tisíc lidí, kteří byli v tomto období hospitalizovaní kvůli alkoholu, jich zemřelo více než 25 tisíc. Z toho 80 % mužů a většina v ekonomicky aktivním věku,“ – Řekla Blanka Nechanská

Průměrný věk úmrtí je tak kolem padesátky a to bez rozdílu mezi pohlavím. Nejčastěji tito lidé umírají na: irhóza jater, nádory ústní dutiny nebo žaludku, či ischemická choroba srdeční, čili diagnózy, které mají spojitost s alkoholem – nebo také na nehody a sebevraždy.

Velké ohrožení? – Pití v těhotenství!

Kromě věkového průzkumu se odborníci zaměřili také na pití v těhotenství.  ‚‚Bylo prokázáno, že děti narozené s FAS mají řadu potíží, z nichž některé jsou patrné už při narození a jiné se objeví v průběhu dětství. Tyto dětí trpí různými obličejovými vadami, mají malou hlavu, nižší porodní váhu. Stejně tak u nich lékaři pozorují zhoršenou motorickou koordinaci, trpí hyperaktivitou a poruchou pozornosti,“ řekla Ladislava Csémy.

Zdroj: iDnes 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.