Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

„Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne.“ Tuhle větu jsem jako malá slýchávala dost často. Ať už mi to říkala maminka či babička. Mnoho lidí dnes snídani vynechává. Proč? Někteří si myslí, že tím mohou zhubnout, někteří zase nemají čas a někteří ráno prostě nemají chuť/hlad. Pokud jste i vy doteď vynechávali snídani, tak vám zde přináším několik důvodů, proč je dobré snídat.

· Nastartování metabolismu: Snídaně je pro nastartování našeho metabolismu velmi důležitá. Po několikahodinovém „hladovění“ je třeba dodat tělu vitamíny a živiny a to nejlépe právě vydatnou a zdravou snídaní.

· Snídaně je důležitá nejen pro naše tělo, ale i pro náš mozek. Vyvážená snídaně pomáhá zlepšit naši koncentraci i produktivitu.

· Bylo vědecky dokázáno, že lidé, kteří snídají, méně trpí chronickými nemocemi, žijí déle a jsou celkově zdravější.

· Snídaně snižuje riziko obezity, cukrovky II. typu i kardiovaskulárních onemocnění tím, že redukuje pravděpodobnost přejídání v pozdějších denních hodinách.

A jak je to teda s tím hubnutím? 

Já když jsem se pouštěla do hubnutí(a nevěděla jsem nic o zdravém životním stylu nebo zdravé stravě) jsem si myslela, že vynecháváním snídaně zhubnu rychleji (přece jen „přeskočím“ jeden chod, tak budu mít menší příjem). Jenže on se ten hlad do oběda přece jen dostavil a byl tak velký, že jsem téměř vždy sáhla po tom, co jsem měla po ruce a nakonec jsem toho snědla víc, než kdybych se normálně nasnídala. Navíc je studiemi prokázáno, že kdo snídá, sní menší množství jídla během dne, netrpí pocity hladu a lépe hubne.

Samozřejmě že není snídaně jako snídaně.

Snídaně by měla především obsahovat komplexní sacharidy-jako např. celozrnné pečivo, ovesné (nebo jiné) vločky..Dále pak bílkoviny-vejce,mléčné výrobky..Tuky – ořechová másla, oříšky,oleje (olivový,kokosový,řepkový..), avokádo..

Snídani je vhodné doplnit i o  minerály a vitamíny, proto se snažte nezapomínat na zeleninu a ovoce.

Začněte svůj den zdravou snídaní a nevycházejte z domu s prázdným žaludkem. Díky snídani získáte pravidelný řád,energii a budete se lépe soustředit.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.