Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

„Kam nechodí slunce, tam chodí doktor“

Žijeme v moderním světě, který je plný zpráv o tom, jak je nebezpečné opalování na slunci. V historii existovaly kultury jako například jogíni, kteří věděli, jak správně slunce využívat, aby jim pomohlo vyléčit všechny druhy nemocí. Jedná se o tzv. zářící zdraví nebo zářící terapii. Tato terapie se využívala zejména ve starověkém Řecku a nazývala se heliosis. Dnes tuto terapii známe pod názvem helioterapie. Sluneční světlo má neuvěřitelný význam pro celý živočišný i rostlinný svět a zvlášť pro člověka.  I v současné medicíně je již dlouho známo, že sluneční – denní světlo, které působí na pokožku, vytváří řadu dobrých biologicko-chemických procesů a přetváří provitaminy na vitamíny.

Bezpečné, inteligentní opalování je cestou jak optimalizovat hladinu vitamínu D, který je důležitý pro stavbu kostí, rychlé odeznění zánětů, posílení imunitního systému, ale dokonce může také pomoci zabránit kolem 16 typu rakovin, včetně slinivky břišní, plic, prsu, vaječníků, kůže, prostaty a tlustého střeva.

Slunce nám tedy svými paprsky nepřináší pouze krásné opálení, ale má i léčivé a jiné pozitivní účinky.

10 výhod slunečního záření:

  1. Sluneční světlo je schopno odvrátit a zastavit nejrůznější nemoci. Americký lékař Dr. Zane Kime používá opalování a sluneční záření pro léčbu svých pacientů a byl schopen zcela zvrátit metastázovanou rakovinu.
  2. Sluneční světlo také zabíjí špatné bakterie a dokonce můžeme světlo používat i k dezinfekci a hojení ran.
  3. Sluneční záření má příznivý vliv na kožní nemoci jako například lupenka, akné, ekzémy, a plísňové infekce.
  4. Sluneční světlo snižuje hladinu cholesterolu, protože slunce je schopno převést hladinu cholesterolu v krvi do steroidních hormonů, které potřebujeme pro reprodukci.
  5. Sluneční paprsky snižují krevní tlak.
  6. Sluneční světlo proniká hluboko do kůže čili je schopno čistit krev a krevní cévy.
  7. Sluneční paprsky zvyšuje obsah kyslíku v lidské krvi. Slunce má velký vliv na naši kondici, výdrž a výkon. Sluneční světlo nás naplňuje energií a příjemným pocitem.
  8. Sluneční světlo vytváří náš imunitní systém – jelikož bílé krvinky, jejichž počet se s příjmem slunečních paprsků zvyšuje, se nazývají lymfocyty a mají významnou roli v obraně organismu hlavně prosti infekcím.
  9. Pravidelný příjem slunečních paprsku také zvyšuje růst a výšku u dětí.
  10. Sluneční světlo může vyléčit deprese.

Slunce je dar, který nám dává život. Samozřejmě ho musíme užívat s mírou, ale jak praví staré přísloví – „Kam nechodí slunce, tam chodí doktor“ – čili je jasné, že slunce je nezbytnou součástí nejen každodenního života ale i medicíny a léčitelství.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.