Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Jak na krásné opálení bez spálení?

Ačkoli nezodpovědné a přeháněné opalování je bezesporu škodlivé, je pravdou, že střední opalování na slunci bez ochrany některých krému je zásadní pro naše zdraví. Když se slunečními paprsky budeme nakládat moudře, jedná se vlastně o jediný spolehlivý způsob, který zajišťuje, že se v našem těle bude vytvářet vitamín D, který je základní složkou  pro optimalizaci našeho zdraví a prevenci nemocí.

Pokud se ale namažeme některým z jedovatých opalovacích krémů od hlavy až k patě, produkce tohoto vitamínu je značně omezena. Proto existuje několik užitečných alternativ místo opalovacích krémů. Většina značek opalovacích krémů jsou totiž plné toxických chemikálií, jako jsou:

  • Oxybenzon – ta je spojena s hormonálními poruchami a poškozením buněk, které může vést k rakovině kůže
  •  Retinyl-palmitát –   který může být karcinogenní
  • BP2 – snižuje funkci štítné žlázy

Krásné a přirozené opálení můžeme získat i bez takových to krémů. Vhodné je například pozvolné opalování, zpočátku na mírnějším sluníčku a až chytíte snědější barvu můžete postupně přidávat na délce i síle opálení. Samozřejmě se ale musíme vyvarovat spálení kůže, které je velmi nebezpečné! Pokud tedy víme, že se hůře opalujeme a nejsme schopni odhadnou správnou míru a délku slunečních paprsků, je lepší zvolit jednu z alternativních forem pro krásné a přirozené opálení.

Alternativní formy:

Mezi alternativní formy řadíme především přírodní rostlinné oleje.

  1. Olej z mrkvových semínek: z vlastní zkušenosti mohu říct, že velmi účinný a příjemný je olej z mrkvových semínek, ale většina odborníků spíše doporučuje olej z malinových semínek. SPF je až 40.
  2. Olej z malinových semínek – tento olej je olej s relativně vysokým ochranným faktorem. Má nejen vysoký faktor proti UV paprskům, ale často se využívá i jako přísada do nejrůznějších kosmetických přípravků. Je také bohatý na vitamín D.
  3. Olej z jahodových semínek – jedná se o olej z nejlepších semen, který na poskytuje ochranu v průměru mezi SPF 28-50. Je tedy velmi účinný, ale také hůře dostupný.
  4. Kokosoý olej – tento olej patří mezi základní prostředky pro naši pokožku. Poskytuje středně silou ochranu a příjemně voní.
  5. Mandlový olej – tento olej poskytuje také velmi dobrou ochranu před spálením a stejně jako kokosový olej je snadno dostupný.
  6. Avokádový olej – je bohužel jeden z méně dostupných ale velmi účinných olejů. SPF je až 10.
  7. Olej z pšeničných klíčků – je přirozeně hydratační olej s SPF 20.

Důležité je zmínit, že přírodní oleje nejsou vhodnou ochranou pro opalování na celý den. Takové opalování se obecně moc nedoporučuje. Takže opalujte, ale s mírou a podle vlastního uvážení. Pokud budete používat oleje místo krémů, budete se opalovat s mírou a postupně, dosáhnete přirozeného a krásného opálení.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.