Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Správné cesty zdravého životního stylu

Jistě to všichni dobře znáte. Každý z nás má jednou za čas pocit, že by chtěl něco ve svém životním stylu změnit a najít nový a lepší směr. Důvody mohou být různé – necítíte se dobře, jste unavení, chybí Vám dobrá nálada nebo prostě chcete udělat krok vpřed pro své zdraví, své tělo, figuru či lepší pocit ze sebe samotného ale i ze života a všeho kolem nás. Jak se ale správně naladit na správný životní styl? A jaká z cest takového životního stylu je pro nás ta správná a ta nejlepší?

 

Strava

Správná, zdravá a plnohodnotná strava a výživa je jednou z nejzákladnějších složek zdravého životního stylu. Náš kardiovaskulární a imunitní systém ale i jiné systémy těla závislý především na stálém a pravidelném přísunu živin do našeho těla. Je to zejména důležité pro růst buněk a pro náš metabolismus. Důležité pro naše tělo je zejména získat desítky základních forem jako jsou bílkoviny, vitamíny, sacharidy, minerály a tuky. Proto bychom měli jíst pestrou a vyváženou stravu, která by měla obsahovat celá zrna, ovoce, zeleninu a také nízkotučné mléčné výrobky. Vhodné je samozřejmě konzumovat libové maso, např. krutí či vepřové, luštěniny, vejce a dobrou složkou jsou také ořechy. Dobré je také se zamyslet nad velikostí jídla. Správná cesta k zdravému životnímu stylu je pravidelný přísun potravin v přiměřených porcích.

 

Každodenní cvičení

Samozřejmě pokud nechcete omezit svůj jídelníček jen na plně zdravou stravu je vhodné zapojit do svého denního programu i cvičení. Ale tohle není jen jediný důvod. Cvičení přináší aktivitu a zároveň následné uvolnění a relaxaci pro naše svaly a celé tělo. Stálý pohyb našeho těla je také dobrý pro pozitivní myšlení, výbornou figuru, správnou činnost srdce a také regulaci váhy. Je dobré cvičit podle svých možností  – nepřepínat se! Vhodná cvičení pro posílení svalů, každodenní dávku pohybu a také relaxaci jsou například aerobní cvičení jako chůze či běh, vzpírání, posilování břišních a zádových svalů. V současné době je velmi populární také jóga, kterou já osobně velmi doporučuji. Díky józe získáte správné držení těla, zlepšíte flexibilitu a vyrovnanost, naučíte se správní dýchat a relaxovat a také lepe pochopíte své tělo. Každodenní pohyb je prostě nedílná součást našeho zdravého životního stylu. Pokud tedy chcete žít zdravěji nějaká cvičení a pohyb ve vašem denním programu rozhodně nesmí chybět.

Pozitivní myšlení

Vaše tělo je samozřejmě spojeno i s myšlením a pokud nebudete vnímat sebe i svět kolem Vás pozitivně, nemůžete žít naplno zdravě. Pokud budeme stres a náročné situace vnímat a přijímat negativně, bude tak docházet k uvolnění hormonů, které způsobí svalové bolesti, bolesti hlavy, poruchy spánky a další symptomy. Důležité je také najít si čas pro relaxaci a uvolnění. Dobré je také najít si čas na naše zájmy a koníčky, při kterých se budeme cítit dobře.

Spánek

Mezi jednu z nejzákladnějších složek zdravého životního stylu je samozřejmě spánek. Kriterium spánku pro zdravý životní styl je za sedm až devět hodin spánku. Pokud tuto spíme méně, nepodáváme našemu tělu plnou relaxaci a odpočinek, který potřebuje.

Pevná vůle

Je těžké se jednoho dne rozhodnou, že radikálně změníme svůj životní styl. Pokud tak ale učiníme je důležité vydržet a nevzdat se. K tomu nám pomohou i zdánlivě zbytečné maličkosti jako může být tvoření deníku či kalendáře, kam si budeme zapisovat své pokroky, vnější motivace v podobě fotek před a potom, odměn ve formě výletů, odpočinku, ale důležitá je také vnitřní motivace, kdy máme ze sebe lepší pocit a to, co děláme, nás těší a přináší nám to radost ze života.

Pokud se rozhodneme najet na nějakou z cest životního stylu je pro naše zdraví, tělo i myšlení začínat pomalu a pozvolna. Radikální, rychlé a úplné změny jsou většinou krátkodobé a tělu neprospívají. Zdraví životní by měl vést k fit, energickému a dobrému pocitu člověka a také ke snížení riziku onemocnění. Je založený zejména na našich denních návycích, a proto je dobré se zamyslet nad tím, zda je náš každodenní styl života správný a nepotřeboval by něčím vylepšit.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.