Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Bolest ramen může vznikat z mnoha příčin a zbavit se jí není úplně jednoduché. V tomto článku si dnes rozebereme několik možností, proč vás můžou ramena bolet a jak se bolesti zbavit.

Rotační manžeta

Ze všech možných důvodů, proč vás rameno může bolet je právě rotační manžeta tím nejčastějším. Podle průzkumu dvě třetiny lidí trpící bolestí ramen mají problém právě s rotační manžetou.


HLEDÁME REDAKTORY, PŘIDEJTE SE K NÁM!


Rotační manžeta vám pomáhá zvedat ruku nahoru a dolu a otáčeti ji do stran. Opakování těchto pohybů pak vede k zánětu manžety, jinak také nazývané tendinitida, která může způsobovat bolest ramen. Možností léčení je mnoho, například klidový režim, imobilizace, analgetika, obstřiky, fyzické terapie, fyzioterapie a pokud ani jedna z těchto metod nepomůže, je tady operační řešení.

Zmrazené rameno

Zkráceně řečeno se jedná o postižení kloubního pouzdra ramenního kloubu, které způsobuje omezení pohybu a chronickou bolest. Většinou se zmrazené rameno později samo uzdraví, obvykle to trvá kolem 18 měsíců. S fyzikální terapií to můžete zkrátit i na tři měsíce.

loading…

Brustitida

Cítíte hlubokou bolest a připadá vám místo bolesti horké a oteklé? Je pravděpodobné že máte brustitidu ramene. Příčinou může být vadná poloha, pád na rameno, prudký švih, nebo pád na zem se zapaženou horní končetinou.

Někdy bývá obtížné rozlišit mezi bolestí způsobenou bursitidou a bolestí způsobenou poraněním rotátorové manžety. Léčit se dá zpravidla přikládáním ledu a výjimečně může lékař i dojít k injekční aplikaci kortikosteroidu přímo do zanícené bursy, což má za následek okamžitou úlevu od bolesti a většinou pak již není třeba další léčba.

Pokud jste se nenašli ani v jednom z případů, nezoufejte. Už v sobotu pro vás máme připravený další díl, kde si povíme dalších šest tipů.

Pokud už vyšel najdete ho na odkazu zde..

Zdroj: health.com

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.